ЗСУ роздовбали залізничний міст через Дніпро (ФОТО, ВІДЕО)

Суббота , 30 июля 2022, 14:50
Окупанти більше не можуть користуватися залізничним мостом через Дніпро біля Херсону.
ЗСУ роздовбали залізничний міст через Дніпро (ФОТО, ВІДЕО)

За даними оперативного командування "Південь", продовжуються удари ЗСУ по комунікаціям росіян у Херсонській області, на які вони дуже розраховують зі стратегічних міркувань. Постійний вогневий контроль над мостами через Дніпро вже призвів до того, що Антонівський залізничний міст, який розташований у кількох кілометрах від Херсону трохи вище за течією річки за автомобільний міст, вже також непридатний до руху потягів.

Судячи з оперативних космічних знімків, станом на 30 липня міст зазнав пошкоджень у тій частині, яка знаходиться над низьким лівим берегом Дніпра, між основним його руслом та протокою Конка. Теоретично, міст можливо відремонтувати - але постійний вогневий контроль ЗСУ над ним робить спроби ремонту позбавленими усілякого сенсу.

Крім того, в ніч на 30 липня ЗСУ завдали ударів ракетами HIMARS по залізничній станції Брилівка, яка розташована по лінії з Джанкою у Криму до Херсону більш як за 100 км від лінії фронту.

В результаті росіяни можуть переправлятися через Дніпро лише у Новій Каховці - залізницею або по нашвидкуруч відремонтованому після обстрілів ЗСУ автомобільному мосту.

Саме тому російські окупанти вже намагаються користуватися альтернативними способами переправи - понтонними мостами або поромами. Тут не слід забувати, що понтонні переправи надзвичайно вразливі і можуть бути знищені буквально одним влученням ракети чи артилерійського снаряду.

На відео - перші пошкодження Антоновського мосту.

На відео - аналіз логістичного та військового значення мостів та переправ у нижній течії Дніпра.

Перших ударів по Антонівському автомобільному мосту ЗСУ завдали 19-20 липня. Після цього 21 липня окупанти закрили міст для руху звичайного цивільного автотранспорту.

Згодом, починаючи 25-26 липня у оперативному командуванні "Південь" ЗСУ заявляли про те, що встановлено "вогневий контроль" над всіма переправами через Дніпро у Херсонській та Запорізькій областях. Це означає, що армія України може завдавати ударів по мостам у будь-який час за будь-яких умов - щоб унеможливити рух окупантів. І це доводилося повторними ударами як по автомобільному, так і по залізничному мостам.

comments powered by HyperComments