Українська залізниця буде співпрацювати з 27 європейськими залізничними компаніями

Воскресенье , 8 января 2023, 18:01
На 2023 рік укладені заново або переукладені в режимі продовження договори про міжнародні залізничні перевезення українськими залізницями.
Українська залізниця буде співпрацювати з 27 європейськими залізничними компаніями

«Укрзалізниця» наразі переуклала договори щодо організації міжнародних перевезень через наземні прикордонні переходи у 2023 році із 27 компаніями з країн ЄС та Молдови. Про це повідомив під час онлайн-наради із представниками ринку аграрних перевезень 5 січня заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов. 

Найбільша кількість парнерів Укрзалізниці з числа компаній-перевізників працюють у Польщі – 11 компаній. На другому місці – Румунія (6 перевізників). В Угорщині УЗ співпрацюватиме з 5 компаніями, в Словаччині – з 3 перевізниками. Крім того, договори укладені з національними операторами залізничних перевезень Болгарії та Молдови.

У списку є як місцеві підприємства, так і дочірні компанії великих транснаціональних перевізників: DB Cargo, ÖBB Rail Cargo, PKP Cargo, Captrain, LTG Cargo та ін.

Як зауважив Валерій Ткачов, це наразі попередній перелік. «Ведеться робота з усіма бажаючими працювати іноперевізниками», — наголосив він. Тож найближчим часом можливо поповнення кількості парнерів залізниці України.

При цьому за 2022 рік залізничники відновили три раніше занедбаних залізничних прикордонних переходи. Один з них в Одеській області відбудували заново - це лінія Березино - Басарабяска до Молдови. Переходи до Румунії у Закарпатті на лініях від Рахова та Тересви до Валя-Вішеулуй та Сігета відремонтовані, також відбудовують ділянку від Хирова у Львівській області до Перемишля у Польщі.

comments powered by HyperComments