Молдова сподівається на збільшення українського залізничного транзиту

Вторник , 15 апреля 2025, 14:40
Залізниця Молдови сподівається на збільшення українських транзитних вантажних перевезень, які можуть йти двома напрямками - або до Румунії, або до дунайських портів Одеської області.
Молдова сподівається на збільшення українського залізничного транзиту

Держпідприємство "Залізниця Молдови" (Calea Ferată din Moldova, CFM) має намір відновити транзитні перевезення вантажів з України до Європейського Союзу.

Минулого тижня відбулася зустріч українських та молдовських залізничників. Мета заходу — визначення варіантів відновлення перевезень українських товарів до Європейського Союзу та зворотно залізничними лініями Республіки Молдова. Адже наразі потік товарів та пасажирів через Республіку Молдова практично перенаправлено.

Голова правління "Укрзалізниці" Олександр Перцовський привітав відновлення двосторонньої співпраці та висловив готовність до пошуку спільних рішень. У результаті обговорень сторони домовилися про необхідність відновлення роботи пасажирського маршруту Кишинів - Одеса, який має бути запущений із відкриттям літнього сезону.

Вантажні транзитні перевезення через Молдову зараз фізично можливі за двома напрямками. Перший - до Євросоюзу, конкретніше - до Румунії, через залізничні вузли Унгени (Молдова) - Ясси (Румунія) та Джурджулешти-Рені (Молдова - Україна) - до румунського Галацу. При цьому до Джурджулешт та Рені всі українські вантажі, так чи інакше, повинні йти транзитом через Молдову, в тому числі і через відбудовану 2022 року залізницю Березине - Басарабяска на півдні Одеської області до кордону з Молдовою. Три з п'яти теоретично можливих маршрутів залізничного транзиту йдуть через Одеську область - від станцій Слобідка, Роздільна та Арциз.

Представники залізничних компаній також обговорили можливість використання поромної переправи залізницею Молдови для перевезення вантажів у вантажних вагонах з порту Чорноморськ (Україна) до порту Батумі (Грузія). Мається на увазі робота поромного комплексу у Чорноморську під Одесою у напрямку Варни (Болгарія) і Батумі (Грузія).

Окрім того, учасники зустрічі запропонували створити та розвивати спільну базу даних вантажних вагонів з метою швидкого переходу через прикордонні пункти між двома державами.

comments powered by HyperComments