У Києві будуть ремонтувати міст Метро

Четверг , 30 мая 2024, 09:36
До кінця 2025 року буде йти протиаварійний ремонт моста Метро в Києві, який вважаєтсья аварійним.
У Києві будуть ремонтувати міст Метро

Комунальна корпорація "Київавтодор" оголосила тендер на проведення протиаварійних робіт на мосту Метро очікуваною вартістю 2 млрд гривень. Згідно з даними в системі Prozorro, тендер з вибору підрядника заплановано на 12 червня.

Згідно з умовами тендеру, реставрація аварійного мосту має тривати до кінця 2026 року.

Стартова вартість ремонту - біля 2 мільярдів гривень. Термін служби сталевих підтримуючих конструкцій буде становити не менше 20 років. Для виконання робіт з влаштуванням підтримуючих конструкцій буде побудовано пірс, розміри та потужності якого не зможуть бути використані для робіт з реставрації/капітального ремонту мосту. Виконання робіт з влаштування підтримуючих конструкцій не виключає перекриття автомобільного руху мостом і навіть руху поїздів метро.

Ще у 2023 році КМДА з посиланням на оцінки європейських фахівців повідомляло, що перебудувати міст Метро коштує щонайменше 500 млн євро.

До початку війни розроблявся проєкт і обговорювалося фінансування об'єкта із залученням експертів ЄБРР. Війна цю співпрацю поставила на паузу, тому місто почало розробляти проєкт першочергових протиаварійних робіт та вирішило розпочати оновлення мосту Метро з 2024 року.

Частину цього мостового переходу - міст через Русанівську протоку - капітально оновили в 2020 році.

comments powered by HyperComments