В Одесі з 10 вересня запускають у повному обсязі магістральний трамвай "Північ - Південь" (ВІДЕО)

Понедельник , 5 сентября 2022, 16:16
З 10 вересня в Одесі трамвайний маршрут №7 почне курсувати по повній трасі магістральної лінії "Північ - Південь" - від житлового масиву Котовського до житлового масиву Таїрова через центр міста та вокзал.
В Одесі з 10 вересня запускають у повному обсязі магістральний трамвай "Північ - Південь" (ВІДЕО)

Як стало відомо нашій редакції з власних джерел у одеській мерії, з суботи 10 вересня в Одесі почне працювати по повній трасі магістральний трамвайний маршрут "Північ - Південь". Це буде оформлене як подовження маршруту №7, який зараз тимчасово курсує від кінцевої на вулиці Паустовського у житловому масиві Котовського на північній околиці Одеси до кінцевої "Старосінна площа" біля залізничного вокзалу через Лузанівку, Пересип та центр міста. 

Починаючи з 10 вересня маршрут №7 буде ходити до кінцевої на 11-й станції Люстдорфської дороги, яка знаходиться на південно-західній околиці Одеси у житловому масиві Таїрова, фактично біля кінця багатоповерхової міської забудови. 

Таким чином, з невеликим запізненням міська влада запроваджує обіцяний під час проміжного запуску цього маршруту до вокзалу 28 липня повний маршрут по трасі "Північ - Південь".

Зараз маршрут №7 обслуговує у робочі дні 26-27 вагонів, що дає змогу забезпечувати інтервали руху біля 5 хвилин. При цьому на маршруті працюють всі 4 трисекційні трамваї "Одіссей-Макс", 6 односекційних трамваїв "Одіссей" та ще 5-6 трамваїв "Каштан" - це дає змогу забезпечити 14-15 вагонів з 27, які мають частково низьку підлогу та, відповідно, зручні для пасажирів з обмеженими можливостями та з колясками.

У нашому відеосюжеті - рух трамваїв "Одіссей-Макс" та "Одіссей", найсучасніших на даний момент в Одесі, на маршруті №7 від вокзалу до житлового масиву Котовського.

Довжина існуючого маршруту приблизно 18 км. Після подовження це буде приблизно 32 км в одну сторону, що зробить маршрут "ПІвніч - Південь" найдовшим в Україні. Трамвай проходить, за умові відсутності аварій чи заторів, весь цей теперішній шлях за 1 годину і 10-15 хвилин від однієї кінцевої до іншої. Після подовження час руху по маршруту від однієї до іншої кінцевої може бути значно більше.

Скоріш за все, кількість вагонів на даному маршруті буде збільшена - з нинішніх 27 до, наприклад, 40 вагонів.

Відео: аналіз проекту швидкісного трамваю Одеси

Враховуючи обмежену кількість парку трамваїв та обмежену кількість водіїв, складною залишається доля маршруту №3, який зараз тимчасово курсує від залізничного вокзалу до Люстдорфу. Також у цьому напрямку курсує аж до Рибного порту Чорноморська маршрут №27, на які сумарно випускають 18 вагонів. Тут можливі зараз декілька варіантів. Це або перенаправлення маршруту №3 від вокзалу до центра міста до вулиці Пастера через вул. Старопортофранківську зі збереженням або деяким зменшенням кількості вагонів на ньому, або збереження маршруту №3 у існуючому вигляді, але зі зменшеною кількістю вагонів, а також навіть припинення його роботи взагалі з запровадженням замість нього зовсім короткого маршруту від Люстдорфу до 11-ї станції Люстдорфської дороги суто для "підвозу" пасажирів на магістральний маршрут для подальшої пересадки. 

При цьому залишається досить багать місць на маршруті, які ускладнюють чи уповільнюють рух. Так, наприклад, у напрямку від центру до Котовського трамваї втрачають декілька хвилин часу спочатку перед узвозом Марінеска, де через складний профіль колії діє обмеження - лише один вагон може знаходитися на узвозі у напрямку "вниз", а потім потрібно досить довго чекати потрібної фази світлофору для заїзду під Пересипський  міст. Ці дві проблеми можна частково вирішити, переналаштувавши світлофори під пріоритет трамвайного руху при умові виконання трамваями графіку або надавши водіям трамваїв технічну можливість дистанційного керування світлофорами для пріоритету руху громадського транспорту.

Також трамваї втрачають 3-5 хвилин часу на простій перед світлофором під Пересипським мостом у напрямку вокзалу - також через складну організацію руху на даному перехресті. Ще одне проблемне місце - вулиці Преображенська, крайні смуги якої захаращені припаркованими автомобілями, і це загалом ускладнює рух і автотранспорту, і трамваїв, які вимушені їхати всі разом по одній полосі у кожному напрямку. Вирішенням проблеми може стати відокремлення трамвайної колії від руху автомобілів за допомогою таких самих делінеатрів, як це зроблено на останньому кварталі Преображенської біля ринку "Привоз", що, в тому числі, вирішило і проблему паркування на проїжджій частині.

трамвайний маршрут "Північ - Південь", який проектують з 2010-2016 рр. та для якого готували трамвайну інфраструктуру протягом 2016-2022 рр. 

Відео: запуск маршрута №7 від житлового масиву Котовського до вокзалу

comments powered by HyperComments