Порт в Одеській області планують приватизувати

Пятница , 3 февраля 2023, 10:45
Порт Білгород-Дністровський в Одеській області стає другим портом, який приватизують повністю як цілісний майновий комплекс.
Порт в Одеській області планують приватизувати

Фонд держмайна готує порт у Білгороді-Дністровському до приватизації. Про це під час візиту на підприємство розповів перший заступник голови Фонду держмайна Дмитро Кліменков.

Це другий порт Одеської області, який ФДМУ приватизує цього року після порту Усть-Дунайськ. Білгород-Дністровський морський торговельний порт розташований на західному березі Дністровського лиману, розміщується на 59 гектарах основної виробничої території порту та понад 5 гектарах території портового пункту Бугаз, розташованому в селищі Затока на березі Чорного моря в Дністровсько-Цареградському гирлі.

“Приватизація цього порту дозволить залучити приватні інвестиції для розвитку логістичного майданчика, а кошти від аукціону стануть підтримкою для державного бюджету та Сил оборони”, - зазначає Дмитро Кліменков. 

Для організації максимально ефективної та прозорої приватизації Дмитро Кліменков під час візиту ознайомився з проведенням інвентаризації підприємства, реєстрацією майна, підготовкою об’єктів нерухомості та технічною документацією для оголошення аукціону активу.

З травня минулого року підприємство почало відвантаження зернових, розпочало перевалку залізорудних окатків та перевантаження металопродукції. Завдяки цьому порт повернувся до життя, але потребує подальших значних фінансових вкладень.

Відновлення повноцінної діяльності можливе лише із залученням значних інвестицій, адже підприємство було збитковим ще до повномасштабного вторгнення, мало борги із заробітної плати та перед бюджетами різних рівнів. Попередня приватизація активу мала відбутися ще у квітні 2022 року.

comments powered by HyperComments