У Італії збудували для флоту Катару найменший зараз у світі авіаносний корабель

Четверг , 5 декабря 2024, 12:12
Військовий флот Катару отримав універсальний корабель Al-Fulk, який поєднує в собі функції вертолетоносця, десантного корабля-дока, штабного корабля та має зенітно-ракетні комплекси ППО.
У Італії збудували для флоту Катару найменший зараз у світі авіаносний корабель

Відома італійська кораблебудівна компанія Fincateri минулого тижня передала військовому флоту Катару корабель Al-Fulk, який офіційно класифікований як десантний корабель-док (LPD). При цьому він має велику злітну палубу для вертольотів на майже всю довжину корпусу, зенітно-ракетний комплекс SAMP/T, приміщення та обладнання для виконань задач штабного корабля.

Таким чином, фактично це багатофункціональній авіаносний корабель. При цьому цей корабель відрізняється доволі незначними розмірами, зокрема довжина корпусу складає близько 140 метрів, тоннаж сягає 8800 тонн. Корабель може розвивати швидкість до 20 вузлів, а на економічній швидкості 15 вузлів має дальність плавання до 7000 міль.

Відповідно до своєї офіційної класифікації LPD корабель Al-Fulk має док-камеру для прийому десантних катерів та відповідні підйомні пристрої, а на його борту може розміщуватись десант до 550 осіб.

В носовій частині цього корабля розміщена 76-мм артустановка, в кормовій – 16 вертикальних пускових установок комплексу Sylver від зенітні ракети Aster 30 (до комплексу SAMP/T); при цьому зазначається, що в цих установка комірках можуть також розміщуватись морські зенітні ракети Aster 15, хоча між цими двома типами ракет є відчутна різниця у габаритах.

Цікаво, що при цьому окрім функцій десантного корабля, вертольотоносця та корабля протиповітряної оборони, катарський Al-Fulk також призначений виконувати й функції штабного корабля. Тим більш, що Al-Fulk був "ядром" угоди обсягом на 6 мільярдів доларів на будівництво семи кораблів різних типів, яку в 2017 році уклали Катар та Італія.

За загальними габаритами новий Al-Fulk можна вважати найменшим з діючих авіаносних кораблів. При цьому він схожий за компоновкою на ті десантні-кораблі - вертольотоносці невеликих розмірів типу "Сан Марко", які будувалися свого часу для флоту Італії у 1980-1990-х рр.


Десантний вертолетоносець "Сан Джусто" типу "Сан Марко" в Одесі, 2007 р.

comments powered by HyperComments