Починають реконструкцію європейської колії до Хирова

Четверг , 2 июня 2022, 13:04
Залізниця європейської колії, яка заходить на територію України до Хирова (Львівська область) буде реконструйована. ово
Починають реконструкцію європейської колії до Хирова

Польська залізниця анонсувала початок реконструкції шляху європейської колії по лінії Пшемисль-Нижанковичі-Хирів ("Лінія 102"). Про це повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Вже виготовлена проектна документація на капітальний ремонт даної залізниці та вже розпочато капітальний ремонт частини даної лінії від Пшемисля до Нижанковичів протяжністю 7 км по території Польщі.

У Львівській області за цим залізничним маршрутом є діюча широка колія. Натомість від Нижанковичів до Хирова планують відновити вузьку колію. За словами посадовця, зараз вирішується питання фінансування робіт.

"Наразі про суму і терміни говорити не можемо, але те, що ми її робитимемо, - це точно. Для проведення реконструкції нам потрібна проєктно-кошторисна документація, виготовлення якої займе 2-3 місяці. Проте ми хочемо її відновити в умовах експлуатаційного утримання. Оскільки колія діюча, потрібно лише зробити вузьку колію. Це можна проводити через дефектні акти, і залізниця це може зробити. Для цього потрібні кошти або матеріали", - розповів Юрій Бучко.

Він додав, що найближчими тижнями мають вирішити питання щодо фінансування. У разі часткової допомоги польської сторони роботи вдасться розпочати вже невдовзі.

Зауважується, що "Лінія 102", яка не експлуатується з 1995 року, сполучає два польські регіони і пролягає через територію України. Раніше потяги по ній курсували з Перемишля через пункт пропуску на кордоні Мальховіце-Нижанковичі до Хиріва в Україні.

comments powered by HyperComments