Залізничні перевезення до Молдови через традиційний маршрут в Одеській області можуть бути відновлені

Среда , 13 марта 2024, 14:20
Залізниця Молдови вважає необхідним хоча б частково відновити вантажні перевезення через перехід Кучурган - Новосавицька у Одеській області.
Залізничні перевезення до Молдови через традиційний маршрут в Одеській області можуть бути відновлені

До «Укрзалізниці» звернулася залізниця Молдови з проханням змінити план формування поїздів і спрямувати частину вантажів через прикордонний перехід Кучурган—Новосавицька. Про це йшлося під час наради представників залізниць України, Румунії та Молдови 12 березня.

Вказаний прикордонний перехід у разі відновлення його роботи передбачає, що залізничні вантажні перевезення пойдуть транзитом через територію невизнаного Придністров'я - через Тирасполь та Бендери. Пасажирське сполучення за маршрутом Одеса - Кишинів, яке йшло саме тут, було припинене з 24 лютого 2022 р. - з першого дня війни.

«Проте деякі відправники не хочуть їхати через Кучурган. Наразі ми це питання з відправниками погоджуємо», — зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Йдеться передусім про перевезення рудних вантажів і металів. Водночас планується, що аграрна продукція продовжуватиме прямувати через прикордонний перехід Серпневе-1—Басарабяска.

Як повідомлялося раніше, знижки на транзитні перевезення територією Молдови подовжили на 2024 рік. Вони також поширюються на транспортування вантажів через перехід Кучурган—Новосавицька.

comments powered by HyperComments