Пасажирські поїзди, що йдуть до Чернівців, можуть подовжити до румунського Вадул-Сірету

Четверг , 30 мая 2024, 11:30
У Чернівцях обговорюють два залізничні проекти - запуск міського дизель-поїзду та можливість пасажирського сполучення з найближчою румунською станцією Вадул-Сірет.
Пасажирські поїзди, що йдуть до Чернівців, можуть подовжити до румунського Вадул-Сірету

Чернівецька обласна військова адміністрація разом з Чернівецькою міською радою обговорили підготовчі заходи із продовження руху до станції Вадул-Сірет потягів АТ «Укрзалізниця», що курсують до і з міста Чернівців та потягів румунських залізниць. Про це повідомляє Чернівецька ОВА.

В даному випадку мається на увазі продовження маршруту всіх чи деяких пасажирських поїздів далекого сполучення, що прямують з різних міст України до Чернівців далі - до станції Вадул-Сірет у Румунії. Технічно це може виглядати як подовження існуючих маршрутів, чи створення багатогрупного поїзду від Чернівців до Вадул-Сірету на основі існуючих поїздів, або запуск окремого стиковочного поїзду.

Також, спільна робоча група розглянула питання щодо залучення міжнародних організацій до курсування рейсового автобусу формату S-Bahn через місто і прилеглі громади області від Новоселиці до Вижниці та від Вадул-Сірета, Сторожинця і Глибокої до Кіцманя з пересадками на основні маршрути міського транспорту в Чернівцях. 

Теоретично це вписується в проект "Сіті-Експрес" "Укрзалізниці", який зараз реалізується в Києві та Дніпрі та їх приміських зонах на базі модернізованих електропоїздів. Враховучи те, що залізниця у Чернівецькій області повністю неелектрифікована, у даному випадку можуть бути використані, наприклад, наявні у "Укрзалізниці" двовагонні дизель-поїзди польського виробництва PESA 630M. Зараз приміські поїзді від Чернівців курсують у складі декількох звичайних пасажирських сидячих вагонів (колишніх плацкартних чи загальних) під тягою маневрового тепловоза.

Раніше начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк повідомляв, що між Чернівцями та Сучавою (Румунія) мають намір прокласти євроколію.

Відзначимо, що Сучава — транспортний хаб у Румунії, розташований приблизно на тій же відстані від кордону, що й Чернівці по інший бік. Наразі між ними немає залізничного сполучення.

comments powered by HyperComments