Залізниці України та Іспанії почали спільне впровадження потягів зі змінною шириною колії

Четверг , 27 июня 2024, 11:58
Почалася спільна реалізація проекту з впровадження для України залізничного рухомого складу зі змінною шириною колії у співробітництві залізничних перевізників Іспанії та "Укрзалізниці".
Залізниці України та Іспанії почали спільне впровадження потягів зі змінною шириною колії

"Укрзалізниця" та державна іспанська залізнична компанія Renfe готують перші напрацювання в рамках пілотного проєкту щодо впровадження потягів, які адаптуються до різної ширини колії для 1520 мм /1435 мм/1668 мм, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко на спільній пресконференції з міністром економіки, торгівлі та підприємництва Королівства Іспанія Карлосом Куерпо Кабальєро в Києві.

За словами Свириденко, зараз розробляється дорожня карта із реалізації проєкту. Опрацьовуються питання проєктування, випробування та виготовлення вагонів, обладнаних розсувними колісними парами, а також пристрою зміни ширини колії, їх тестування, сертифікація системи в країнах експлуатації.

"Для реалізації проєкту планується створення консорціуму іспанських компаній, які звернуться до Міністерства торгівлі Іспанії для залучення проєктного фінансування через механізм Фонду корпоративної інтернаціоналізації (FIEM) для АТ "Укрзалізниця", - зазначила вона.

"Цей проект має не тільки величезне економічне значення, він також має дуже велике символічне значення, оскільки це допоможе з’єднати Україну з європейськими країнами. Зараз обидві команди працюють над розробкою технічних деталей цього проекту і також визначають необхідну суму. Щойно завершиться підготовка технічного проекту та стане відома фінальна вартість, Іспанія зробить свій вклад в цей проект", - додав Кабальєро.

comments powered by HyperComments