В Одесі не змогли відкрити найдовший трамвайний маршрут (ВІДЕО)

Понедельник , 12 сентября 2022, 17:45
Магістральний трамвайний маршрут "Північ - Південь" в Одесі по його повній трасі так і не відкрили останніми днями, хоча це й планувалось міською владою.
В Одесі не змогли відкрити найдовший трамвайний маршрут (ВІДЕО)

На суботу 10 вересня планувалося відкриття по повній трасі від житлового масиву Котовського до житлового масиву імені Таїрова магістрального трамвайного маршруту №7. Але з невідомих поки що причин ані 10 вересня, ані вранці 11-го, як планувалося, даний маршрут так і не відкрили.

На даний момент трамвайний маршрут №7 продовжує курсувати по тимчасовій подовженій трасі від житлового масиву Котовського до залізничного вокзалу. 

Але на початку вересня була проведена певна робота з підготовки запуску маршруту по повній трасі до 11-ї станції Люстдорфської дороги. Зокрема, у трамвайне депо №2, яке обслуговує маршрут №7, було переведено ще деяку кількість вагонів для збільшенні кількості трамваїв на подовженому маршруті з нинішніх 27 до приблизно 40. Також по Люстдорфській дорозі на зупинках з'явилися позначення маршруту №7. Скоріш за все, маршрут буде запущено до 11-ї станції Люстдорфської дороги найближчими днями або навіть завтра, 13 вересня.

Зараз маршрут №7 курсує з 28 липня до Старосінної площі. Його обслуговує у робочі дні 26-27 вагонів, що дає змогу забезпечувати інтервали руху біля 5 хвилин. При цьому на маршруті працюють всі 4 трисекційні трамваї "Одіссей-Макс", 6 односекційних трамваїв "Одіссей" та ще 5-6 трамваїв "Каштан" - це дає змогу забезпечити 14-15 вагонів з 27, які мають частково низьку підлогу та, відповідно, зручні для пасажирів з обмеженими можливостями та з колясками.

У нашому відеосюжеті - рух трамваїв "Одіссей-Макс" та "Одіссей", найсучасніших на даний момент в Одесі, на маршруті №7 від вокзалу до житлового масиву Котовського.

Після подовження це буде найдовший в Україні маршрут трамваю у 32 км довжини від вул. Паустовського на житловому масиві Котовського до 11-ї станції Люстдорфської дороги по вул. Архітекторській на житловому масиві ім. Таїрова. Поки що цей маршрут буде просто безпересадковим, а згодом, після реконструкції трамвайних колій та оновлення частини рухомого складу - стане ще й швидкісним.

На відео - аналіз та історія проекту швидкісного трамваю "Північ-Південь". Цей проект поступово реалізується у Одесі з 2016 року за концепцією, розробленою та оприлюдненою редактором нашого видання Олександром Вельможко ще у 2010 році.

comments powered by HyperComments