Два недобудовані російські корвети ховаються у портах Каспійського моря

Вторник , 18 июня 2024, 16:49
У портах Каспійського моря залишаються два недобудовані російські ракетні корвети проекту 22800.
Два недобудовані російські корвети ховаються у портах Каспійського моря

За даними космічних знімків від 15 червня два російські ракетні корвети проекту 22800 "Каракурт" знаходяться у базах Каспійської флотилії так званого ВМФ рф. Мова йде про корвети "Амур" і "Туча", які у недобудованому стані нещодавно відбуксирували туди з Новоросійська. 

Зокрема, у порту Каспійськ стоїть один з цих корветів, а також головні сили Каспійської флотилії - два фрегати (сторожові кораблі) проекту 11661К "Гепард" - "Дагестан" і "Татарстан", 1 корвет проекту 21630 "Буян", 2 ракетні корвети проекту 21631 "Буян-М", а також ракетний катер "Ступинец" проекту 1241.1Т.

У порту Махачкала знаходиться один корвет проекту 22800, а також допоміжні судна Каспійської флотилії та торгівельні судна.

Ці ракетні корвети були переведені з Новоросійську через високу вірогідність їх знищення там українськими повітряними ударами - ракетами чи дронами. Через це значна кількість російських кораблів з Новоросійська перейшла до Азовського моря, зокрема три ракетні корвети проекту 21631, які, потенційно, теж можуть бути передислокововані на Каспійське море. Інші російські кораблі залишаються маневрувати на зовнішньому рейді Новоросійську, оскільки біля причалів вони там можуть бути знищені.

Перед цим ракетний корвет проекту 22800 "Циклон" було знищено у Севастополі ракетним ударом ЗСУ, а недобудований такий же корвет "Аскольд" був уражений ракетами у Керчі - і пошкоджений до такого стану, що його неможливо відремонтувати.

comments powered by HyperComments