З окупованого Криму втік ще один російський ракетний корабель

Среда , 19 июня 2024, 16:30
Вранці 19 червня було помічено, як з окупованого Севастополя на схід вийшов один з російських військових кораблів.
З окупованого Криму втік ще один російський ракетний корабель

Військовий корабель росії вийшов у море з окупованого Севастополя вранці 19 червня та взяв курс на схід. Його супроводжує протидиверсійний катер типу "Раптор".

Судячи з наявного фото не дуже високої якості, це один з ракетних корветів проекту 1239 - "Бора" або "Самум". Це корабель на повітряній подушці, здатний розвивати швидкість до 45 вузлів, у звичайному положенні має тоннаж до 1000 т, довжину 64 м, ширину 17 м, осадку до 3,8 м. Озброєний 8 ракетами "Москіт" з далекобійністю до 250 км, 76-мм та 30-мм автоматичними гарматами, зенітно-ракетним комплексом ближнього радіусу дії "Оса-М" з боєкомплектом 20 ракет.

Факт втечі корабля з Севастополю підтвердили також у прес-службі ВМС України.

У складі чорноморського недофлоту росії є два корабля цього класу. Один з них був, вірогідно, пошкоджений ударом українського морського дрону у вересні 2023 р., і з того часу постійно перебуває у ремонті. Другий корабель саме зараз росіяни вирішили евакуювати з Севастополя, як вони зробили це раніше з найновішими ударними кораблями свого флоту.

Аналіз поразки чорноморського флоту та його вимушеної передислокації до Новоросійську та навіть у Азовське море - у нашому відео.

comments powered by HyperComments