Громадський транспорт окупованого Маріуполя показали на відео

Пятница , 29 июля 2022, 13:01
Показуємо у відеоролику стан громадського транспорту у окупованому росіянами Маріуполі.
Громадський транспорт окупованого Маріуполя показали на відео

На даний момент у окупованому росіянами Маріуполі запущений громадський транспорт - працюють декілька міських та приміських маршрутів автобусу. Трамваї та тролейбуси не працюють. Як все це виглядає на фоні жахливих руїн від російських обстрілів та розбита техніка в депо та на вулицях - у нашому відео.

Ще у травні окупанти запустили у захопленому ними Маріуполі декілька автобусних маршрутів - як суто міських, так і приміських. Загалом на них працюють не більше двох десятків автобусів. Частина цих автобусів - це наявні муніціпальні автобуси, які або збереглися майже неушкодженими, або були швидко відремонтовані. Тому на деяких з них можна побачити, наприклад, листи металу або фанери замість скла у вікнах. Деяку кількість автобусів передали у якості "гуманітарної допомоги" з Санкт-Петербургу - це або повністю застарілі автобуси з високою підлогою "НЕФАЗ", або досить старі трьохвісні частково низькопідлогові автобуси "МАЗ-107".

Електротранспорт у місті не працює взагалі, хоча окупанти планують відновити два маршрути трамваю та деяку кількість тролейбусів з акумуляторами автономного ходу.

У одному з трамвайних депо збереглося до двох десятків не надто пошкоджених вагонів, які, суто теоретично, можна після дрібного та косметичного ремонту запускати у роботу. Окупанті дійсно планують відновити два маршрути трамваю, але передусім для цього треба відремонтувати, як мінімум, одну тягову підстанцію та заново прокласти контактну мережу. Більшість інших ліній трамваю швидко відновити неможливо - через пошкодження колій та тягових підстанцій від російських артилерійських та ракетних обстрілів чи бомбардувань. 

Значна частина тролейбусів, які знаходилися у депо, зазнали тих чи інших пошкоджень. Частина техніки підлягає ремонту, частина - повністю знищена. Також майже повністю знищена контактна мережа тролейбусних ліній, не працюють через численні пошкодження тягові підстанції Тому окупанти планують запустити лише кілька тролейбусів, обладнаних акумуляторами для автономного ходу на відстань до 20 кілометрів, у якості "електробусів" з підзарядкою у депо. Тому суто з логістичних міркувань, у такому вигляді тролейбуси можуть робити лише кілька рейсів на добу по одному-двом маршрутам. 

Як виглядав електротранспорт Маріуполя до війни та у перші місяці бойових дій - у нашому огляді.

comments powered by HyperComments