До складу чорноморського флоту росіяни ввели новий ракетний корвет "Туча": чому це важливо
У порту Каспійськ на березі, звісно, Каспійського моря, росіяни провели церемонію прийняття до складу свого так званого ВМФ малого ракетного корабля "Туча" проєкту 22800. Корабель зарахували до складу Чорноморського флоту, а саме до 41-ї Севастопольської ордена Нахімова бригади ракетних кораблів і катерів.
Корабель почали будувати на Зеленодольському заводі, який знаходиться у Татарстані. Його закладено 26 лютого 2019 року, на воду його спустили у червні 2023 року. Потім, разом із однотипним корветом "Амур", його добудовували вже у Чорному морі, у Керчі та Новоросійську, але потім відбуксирували аж до Каспійського моря.
"Туча" є одним з кораблів проекту 22800 "Каракурт", які росіяни будують з 2015 року. Це багатоцільові ракетно-артилерійські кораблі малої водотоннажності ближньої морської зони. Такі корвети — це передусім платформа для запуску крилатих ракет. Корабель оснащений вертикальною пусковою установкою з вісьмома комірками для крилатих ракет "Калибр-НК". Але замість них також можуть бути розміщені протикорабельні ракети "Онікс" та гіперзвукові ракети "Циркон".
Важливо, що один такий майже повністю добудований корвет того ж проекту 22800 "Аскольд" було знищено ракетним ударом у порту Керчі - корабель перетворився на купу металобрухту. Ще один такий корабель, корвет "Циклон", який росіяни встигли добудувати і включити до складу флоту, було потоплено ракетним ударом безпосередньо у Севастополі.
Теоретично, росіяни мають технічну можливість запускати крилаті ракети "Калібр" у напрямку України навіть з кораблів, які знаходяться у Каспійському морі - дальність ракет це дозволяє. Але практично вони ще не робили саме так жодного разу.